.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...


Výcvikový sraz australských ovčáků

21. července 2011 v 10:44 | © Radka |  Akce
Ve dnech od 15. do 19. 7. se konal v Držkové výcvikopvý sraz australských ovčáků. Pořádaly ho Denča Řeháková a Iva Karafiátová. Byla to mooc povedená akce :)
V pátek jsme přijeli, ubytovali jsme se a hned jsme mohli jít vyzkoušet coursing. Myslela jsem, že zatím Aira aspoň napoprvé určitě nepoběží, protože to ještě nikdy neviděla, tak jsme to šly vyzkoušet a objednala jsem 2 běhy. Airinka hned ten první běh běžela úplně naplno za střapcem a vyhrála ho :) Druhý běh už měla konkurenci dvou zkušených pejsků, ale i tak běžela hodně rychle. Potom přijela Eliška Muchová s Donnou Mladá živa (Airinčina maminka) a Zuzka Tšponová se Zorem (Atlantik Bohemia Checko), se kterými jsme byly v chatce.
V sobotu byl seminář pozitivní motivace ve sportovní kynologii s Katkou Kramářovou. Dopoledne teorie a odpoledne praxe. Katka nás chválila a říkala, že máme moc pěknou poslušnost. Večer byla ještě přednáška na téma canisterapie, která byla taky moc zajímavá.
V neděli ráno jsme byly nahlášené na agility, ale šly jsme do skupinky úplných začátečníků, takže jsme nic moc nedělaly. Po obědě byla táborová výstava. V kategorii mladých psů jsme skončily na 5. místě (hodnotilo se předvedení a rozhodčí říkal, že kdybych se víc usmívala, tak by nás posunul víc dopředu... :D), potom v soutěži o BIS blue merle jsme byly na 2. místě! Pan rozhodčí říkal, že se mu Airinka hodně líbí, ale nakonec dal první místo Bubíkovi (Bombastic Amazonka), což je už dospělý obrovský pes. Ještě jsem šla vyzkoušet Junior Handling, kde jsme skončily na 2. místě (na prvním byla Eliška s Donnou). Potom jsme se domluvily se Zuzkou, že ze srandy vyzkoušíme páry psů (Aira a Zoro). Musela je předvést Zuzka, protože Zoro by se mnou asi neodešel :D Dopadlo to tak, že se Airina vyvlíkla z vodítka, ale prý jí Zuzka řekla k noze, takže se pěkně přiřadila a šlapala, jako by byla na vodítku :D Akorát potom jí ho musela Zuzka zase nasadit a psi nestáli v postoji, atd., takže skončili na 5. místě. Odpoledne byla ještě obrana. Airinka se přetahovala a pěkně si držela hadru, ale bylo vidět, že obranu moc neděláme.
V pondělí ráno jsme měly zase agility, ale to už jsme šly do skupinky pokročilých, kterou vedla Blanka Potočná. Tam se nám moc líbilo a vyzkoušely jsme si tam už trochu složitější sekvence. Odpoledne byla zase obrana a večer jsme šly ještě jednou agilitit. Mezitím proběhl i branný závod bez psů.
V úterý už byly jen závody. Napřed poslušnost, kde jsme šly do kategorie začátečníků (i když jsme ještě mohli do štěňátek), ale i tak jsme vyhrály krásné 1. místo (byla tam chůze u nohy, sedni-lehni-vstaň, štěkání, přivolání a odložení)!
Odpoledne byly agility závody, kde jsme šly taky do začátečníků. Airinka běžela krásně rychle a přesně, akorát jako poslední překážka byla látkový tunel a hned vedle něj byl pevný tunel a Aira vběhla do toho pevného, takže se musela vracet. Nakonec byl ještě turnaj ve frisbee bez psů, kde skončil náš tým na 2. místě.

Eliška S Donnou (Donna Mladá Živa, Airinčina maminka) a já s Airou

Seminář poslušnosti
Zuzka se Zorem a Airou
Aririnka - 2.místo BIS blue merle
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama